پاورپوینت ریچارد میر

دسته بندي : فنی و مهندسی » معماری
دانلود پاورپوینت ریچارد میر

تعداد اسلاید : 57

قسمتی از متن اسلاید ها :

زندگینامه

ريچارد مير متولد 1934 نیوجرسی ملقب به شواليه سفيد پست مدرنيسم در سال 1957 از دانشگاه کورنل فارغ التحصیل شد پيش از تاسيس دفتر كار خود در نيويورك با ( مور- اوینگز- مریل ومارسل بروئر)همكاري ميكرد وي ابتدا در زمينه ساختمان سازي فعاليت می كرد و در سال 1963 به عضويت گروه پنج نيويورك در آمد . سفيد هاي گروه پنج دوره سفيد و قهرمانانه ريت ولد ، گرپيوس ، تراگني و بخصوص لوكوربوزيه را احياء كردند اما مسائلي از زيبا شناسي را در كار خود به كار بردند كه خالي از هر گونه تعهد و تعصب اجتماعي بود . خانه هاي كاملاً سفيد مير ، در زمينه ای از فضاهاي سبز با لايه يندي هاي افقي و عمودي – كه برگرفته از دوره اصلاحي كورب بود به چشم مي خورد اين گوناگوني ، در موضوع ابعاد ستوده شد . اين گورهاي سفيد شده ، تركيبات متغيري از ديوارك ها ، قاب هاي سفيد و شيشه هاي لعاب داده شده هستند كه به تناسب كاركرد ، با شيبه ها و ارتباطات در شيوه موزه اي امريكايي ، بيشتر به كار مي روند . مزيت كار هاي مير در اجتماع اين است كه ساختمانهاي او ، به سرعت قابل شناسايي است . به نظر ميرسيد كه مير برنده طرح لوكوروبوزيه بوده است با نتايج مصيبت باري كه در پي داشت . ریچارد میر ، یکی از برجسته ترین معماران مدرن قرن حاضر می باشد.

ویژگی اصلی کارهای ریچارد میر


روزنه ی قرن بیستم از طریق طرح آزاد ، نمای آزاد ، جداسازی ساختار و دیواره ی بیرونی ، اصول بنیادین حرکت مدرن ، امکان جستجوی حجمی جدیدی را به وجود می آورد.

از دیدگاه میر طرح کلیدی است که اخیرا مورد غفلت قرار گرفته است. تصاویر دو بعدی ، دربردارنده ی دستورالعمل هایی برای شی سه بعدی - یعنی ساختمان - است. در این هنگام است که ساختمان، گسترش می یابد.

زمانی که نما به تصویر کشیده می شود ، طرح و برش درباره ی ایده های فضایی با معمار صحبت می کند. ولی طرح بیان اساسی و متقاعد کننده ی معماری است.

به اعتقاد او ساختمان ها باید بتوانند صحبت کنند . به کارگیری مجموعه عناصر خاص و درونی ثابت، طی سال ها کار این امکان را داده است که وی شیوه ی بیان تکاملی و منسجمی داشته باشد.

معماری میر ، توجه به فضاست : البته فضایی دارای نظم و در نظر گرفتن نور، معیارهای انسانی و فرهنگ معماری : نه فضایی بی تناسب. معماری ، حیاتی و جاودان است. زیرا انسان را دربر می گیرد و فضا را توصیف می کند: فضایی که در آن حرکت و زندگی می کنیم .

ریچارد میر با حجم و سطح کار می کند، شکل ها را با نور تغییر داده و در ابعاد ، نما ، حرکت و سکون ، تغییراتی به وجود می آورد.

ارتباط بین فضای بیرون و درون و یک حس سیالیت در کارهای میر دیده می شود، او همیشه سعی می کند با قراردادن ساختمان سفید خودش در لنداسکیپ سبز، ساختمان هایش را به عنوان نگینی در دل طبیعت قرار دهد.
دسته بندی: فنی و مهندسی » معماری

تعداد مشاهده: 150 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.ppt

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 57

حجم فایل:18,630 کیلوبایت

 قیمت: 20,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    محتوای فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است.